Vlaamse schrijvers tot 1960

Onderstaande lijst geeft u een overzicht van de boeken die in de winkel aanwezig zijn.

Indien er iets van uw gading bij zit, kan u altijd contact met mij opnemen.
De prijzen zijn exclusief verzendkosten en
eventuele overschrijvingskosten zijn voor rekening van de klant!

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

auteur titel uitgever bijzonderheden prijs
M        
vsm01 Mestdagh, L. Geef me nog 'n kans. Davidsfonds - Leuven Volksreeks nr. 370
1ste druk 1949
 
soft cover
papieren kaft verkleurd.
233 blz.
€ 3,-
vsm02 Mets, Leo Het paard van Elia.
roman van een oorlog.
De Clauwaert - Leuven
1ste druk 1966
gebonden, stofkaft beschadigd.
verder in prima staat.
210 blz.
 
€ 4,-
vsm03 Moens, Wies Celbrieven.
inleidende teksten: Arthur De Bruyne en Eric Verstraete
Verlucht met acht houtsneden van: Frank-Ivo Van Damme
 
Uitgeverij Danthe
St. Niklaas
9de uitgave 1980
gebonden, stofkaft ziet er wat grauw uit. Verder in prima staat.
126 blz.
€ 8,-
vsm04 Monteyne, Lode Geschiedenisjes.
verhalen
Ruquoy, Delagarde en Van Uffelen - Antwerpen
1926
soft cover, licht verkleurd, verder in goede staat.
95 blz.
 
€ 4,-
vsm05 Murez, Jos Adagio voor Jenny. De Clauwaert - Leuven
1ste druk 1979
gebonden met stofomslag
in prima staat.
142 blz.
 
€ 4,-
vsm06 Murez, Jos De teugelloze rechter. De Roerdomp - Brecht/Antwerpen
1ste druk 1984
 
paperback, in prima staat.
111 blz.
€ 4,-
vsm07 Murez, Jos Lyssemonde. De Koofschep -
Hilversum - Antwerpen
1990
paperback, in prima staat.
134 blz.
€ 4,-
vsm08 Mussche,
          Achilles
Gedenksteen voor Rosa. S. M. Ontwikkeling -
Antwerpen
1ste druk 1961
gebonden, ZONDER stofomslag
groenlinnen band  verkleurd, verder in goede staat. 305 blz.
 
€ 5,-
vsm09 Mussche,
          Achilles
Gedenksteen voor Rosa. Frans Masereel fonds
Brussel
2de herziene uitgave 1973
paperback, roestvlekken op rug, verder in goede staat.
244 blz.
 
€ 4,-
vsm10 Mussche,
          Achilles
Aan de voet van het Belfort. Uitgeverij Beckers
Kalmthout - Antwerpen
serie Vlaamse Auteurs
gebonden, kunstlederen band, met leeslint
in prima staat
242 blz.,
€ 4,-
Top        
N        
Top        
O        
vso01 Olbrechts, Frans Maskers en dansers in de Ivoorkust.
Illustraties en bandversiering door
J. van Noten.
Davidsfonds - Leuven
Volksboek N° 290
1940
soft cover met geïllustreerde kartonomslag, wel wat verkleurd
183 blz.
€ 6,-
Top        
P        
vsp06 Peleman, Bert In het spoor van Uilenspiegel
Schalk en vrijheidsheld.
 
Hasselt, Uitgeverij Heideland, 1968. 30,7 x 27,3 cms.
Gesigneerd, met opdracht door de auteur, bij de hulde aan 3 ereburgers van Sint Niklaas 22/5/88
 
gebonden,
stofomslag aan de randen licht beschadigd, verder in zeer goede staat.
299 blz.

€ 60,-

vsp01 Pieters, Roger Ondanks Alexander. Uitgeverij Walter Soethoudt - Antwerpen
1ste druk 1977
paperback met groene kaft. in goede staat.
116 blz.
 
€ 4,-
vsp05 Putman, Willem Tooneeldagboek
1928 - 1938
Globus uitgave Antwerpen
1938
gebonden vollinnen rode band met goudopdruk.
Rug is minder mooi
254 blz.
€ 7,50
Top        
Q        
Top        
R        
vsr01 Roelants, Maurice Maria Danneels
of het leven dat wij droomden.
Manteau/ Nijgh & Van Ditmar, Brussel/Rotterdam
1e druk
soft cover. Kartonnen band met illustratie op voorplat
in goede staat
192 blz.
 
€ 4,-
vsr02 Roelants, Maurice Het leven dat wij droomden.
omslag: Jeannette Kossmann
 
A. Manteau - Brussel
5de druk 1959
paperback met flappen.
in redelijke staat
226 blz.
€ 3,-
vsr03 Roelants, Maurice Het leven dat wij droomden.
omslagontwerp Robert Nix en Alje Olthof
 
Elsevier - Manteau
Brussel - Amsterdam
12de druk 1979
paperback
in goede staat
160 blz.
€ 3,-
vsr04 Roelants, Maurice Altijd opnieuw.
Verluchtingen van
Nelly Degouy
Snoeck Ducaju - Gent
Kunstsnoeckjes-reeks VI
1ste druk 1943
gebonden ZONDER stofomslag, kaft is daardoor wat vuil
104 blz.
 
€ 4,-
vsr05 Roelants, Maurice Komen en gaan. Manteau
Brussel - Den Haag
13de druk 1975
paperback
in goede staat
157 blz.
 
€ 3,-
vsr06 Roland, Walter Een veegje natte verf. Standaard
Antwerpen - Utrecht
1967
gebonden met stofomslag
in goede staat
159 blz.
 
€ 6,-
vsr07 Roland, Walter De knik in de kern. Standaard
Antwerpen - Utrecht
1969
gebonden met stofomslag
stofomslag beschadigd en minder fris.
verder in goede staat
141 blz.
 
€ 4,-
vsr09 Roland, Walter Nicolaas op de divan.
alternatieve gids voor Tarragona
Walter Soethoudt
Antwerpen
1974
paperback
in goede staat
80 blz.
 
€ 4,-
vsr10 Rosseels, Daniël Blindeman. De Nederlandsche Boekhandel - Antwerpen
1ste druk 1941
gebonden ZONDER stofomslag. Linnen kaft vuil. Gesigneerd met opdracht auteur.
173 blz.
 
€ 4,-
vsr11 Rosseels, Daniël Windkracht 11. Boekengilde De Clauwaert
Leuven
1955
gebonden ZONDER stofomslag. Band vuil
230 blz.
 
€ 4,-
vsr12 Rosseels, Daniël Buitenlandse vrienden.
werd geschreven tijdens
de vliegende bommen-periode in 1944, opnieuw ter hand genomen in 1955 en uitgegeven in 1957.

 
in eigen beheer
1957
in oplage van 500 exemplaren,
dit is nr. 425
gebonden met stofkaft
in zeer goede staat
101 blz.
€ 4,-
vsr13 Rosseels, Maria Dood van een non. De Clauwaert - Leuven
21ste druk 1985
gebonden met stofkaft
stofomslag ernstig verkleurd aan de rug
bladeren zijn ook wat verkleurd
286 blz
€ 5,-
vsr14 Rosseels, Maria Het woord te voeren past den man. Lannoo - Tielt - Den Haag
1ste 1957
gebonden met stofkaft
stofomslag wel wat verkleurd en licht beschadigd
verder in goede staat
186 blz.
€ 4,-
Top        
S        
vss01 Sabbe, Maurits De filosoof van 't Sashuis.
met teekeningen van
Albert Geudens.
C.A.J. van Dishoeck Bussum
3de druk 1910
gebonden, oranje/rode halflinnen harde band met zwarte belettering, onregelmatige snede lichte roest, geen omslag
127 blz.
 
€ 7,50
vss02 Sabbe, Maurits De filosoof van 't Sashuis.
met teekeningen van
Albert Geudens.
C.A.J. van Dishoeck Bussum
7de druk
soft cover met oranje/rode kartonnen kaft met zwarte belettering, onregelmatige snede.
142 blz.
 
€ 5,-
vss04 Sabbe, Maurits Een Mei van Vroomheid.
met teekeningen van
Albert Geudens.
C.A.J. van Dishoeck Bussum
3de druk 1922
soft cover met kaft van licht karton. Roestplekken op kaft
102 blz.
 
€ 4,-
vss05 Sabbe, Maurits Vlaamsche menschen.
 
C.A.J. van Dishoeck Bussum
1923
soft cover met bruine kartonnen kaft met zwarte belettering. Voorplaat geplakt en wat roestplekjes.
234 blz.
 
€ 6,-
vss06 Sabbe, Maurits De nood der Bariseele's.
bandtekening
Martha Van Coppenolle
De Lage Landen - Brussel
Volksuitgave jaren '40
soft cover met kartonnen kaft die wat vuil en verkleurd is.
252 blz.
 
€ 3,-
vss07 Sabbe, Maurits 't Pastorken van Schaerdycke.
spel van personagiën
Nijgh & Van Ditmar
Rotterdam
4de druk 1942
gebonden, stofomslag beschadigd aan de randen. Bladzijden verkleurd.
231 blz.
 
€ 5,-
vss08 Scheirs, Jef Ergens zong een vogel.
een liefdesroman.
Drukkerij J. Van Lantschoot-Moens
Dendermonde
1934
origineel kartonnen kaft, gebonden in groene harde kaft met kunstlederen rug
Rug wat sleet op.
182 blz.
 
€ 5,-
vss09 Sierens, Frans Het verlies. De Clauwaert - Leuven
1969
gebonden, stofomslag beschadigd, verder in goede staat
367 blz.
 
€ 3,-
vss10 Simons, Jozef Bonifacius Suikerbuik J van Mierlo-Proost
Turnhout
8e tot 12e duizendtal 1943
soft cover met kartonnen kaft die alleen wat  verkleurd is.
152 blz.
 
€ 4,-
vss21 Simons, Jozef Eer Vlaanderen vergaat.
een geromantiseerde geschiedenis van de Frontbeweging. In de inleiding schetst Simons de sociale en geestelijke onderworpenheid van het Vlaamse volk vóór de Eerste Wereldoorlog.
 
Uitgeverij Pelckmans
Kapellen
heruitgave 1999
Met een nawoord van filosoof Ludo Abicht.
(oorspronkelijk uitgegeven in 1927)
 
paperback met flappen
in zeer goede staat.
192 blz.
€ 8,-
vss11 Smets, Frans Het vierkant. Uitgeversmij. "Kosmos"
Amsterdam - Antwerpen 1963
gebonden met stofkaft,
omslag wat vuil en licht beschadigd, verder in goede staat.
106 blz.
 
€ 4,-
vss12 Snieders, August Omnibus 3
Het bloemengraf
De speelduivel
Op de bruiloft.
Wim en Grim.

 
Drukkerij Het Volk N.V. Gent, 1976 gebonden met stofkaft
Kunstlederen band
in goede staat
347 blz.
€ 6,-
vss13 Snieders, Renier Omnibus 2
Op de pijnbank.
Hoe men burgemeester wordt. De schuimlopers.

 
Drukkerij Het Volk N.V. Gent, 1976 gebonden met stofkaft
Kunstlederen band
plaksporen plakband binnenkant kaft.
359 blz.
 
€ 5,-
vss14 Snieders, Renier Omnibus 3
De hut van Wartje Nulph.
Het kraaiennest.
De brandstichter.
Gij, dwarskop.
Drukkerij Het Volk N.V. Gent, 1976 gebonden met stofkaft
Kunstlederen band
stofomslag aan de achterkant beschadigd
348 blz.
 
€ 5,-
vss15 Socquet, Juliaan De saga van Daan Paardenhoef. Boekuil en Karveel-uitgaven - Antwerpen
1949
ingenaaid kartonnen kaft met flappen, wel wat vuil, verder in goede staat
178 blz.
 
€ 6,-
vss16 Staes, C. J. Het lied van de aarde.
 
Uitgeverij Frans Van Belle Brussel
1945
30 genummerde uitgaven:
dit is nr: XXIV
 
soft cover met kartonnen kaft. Bladeren onversneden
204 blz.
€ 8,-
vss17 Streuvels, Stijn Minnehandel. Standaard - Antwerpen
Lannoo - Tielt
4de druk
soft cover met originele bedrukte papieren kaft
rug wel wat beschadigd
223 blz.
 
€ 3,-
vss20 Streuvels, Stijn Tien van Streuvels.
De bomen / Zonneblommen / Groeikracht / Meimorgen / Het woud / In 't water / Avondrust / Jantje Verdune / Kinderzieltje / Martje Maertens en de misdadige grafmaker.
Davidsfonds - Leuven
bieaardreeks nr. 582
1973
paperback, rug wat verkleurd, verder in prima staat
370 blz.
€ 6,-
Top        
T        
vst30 Teirlinck, Herman Het ivoren aapje
Romùan van Brusselsch leven.
N.V. Wereldbibliotheek - Amsterdam
16e druk 1935
 
gebonden, linnen harde kaft met bandtekening van den schrijver
band is een beetje vuil
Verder in zeer goede staat
580 blz.
 

€ 8,-

vst27 Thiry, Antoon Voghelen in der muyte. Het Kompas Antwerpen
1ste druk 1949
gebonden, met stofkaft
met opgeplakte kleurige plaat. Stofkaft heeft een bruine vlek op de rug.
Ex-librisplaatje geplakt, binnenkant kaft.
Verder in prima staat.
205 blz.
 

€ 8,-

vst01 Thiry, Antoon De pelgrimagie van de vijf gezellen. Boekengilde "Die Poorte"
Antwerpen
1ste druk 1951
soft cover
omslag wat verkleurd, verder in prima staat
168 blz.
 

€ 6,-

vst02 Timmermans,
         Felix
Adriaan Brouwer. De Muiderkring - Amsterdam
1ste druk 1944
gebonden, met stofkaft, die aan de randen licht beschadigd is.
verder in goede staat
235 blz.
 

€ 8,-

vst03 Timmermans,
         Felix
Adriaan Brouwer. De Muiderkring - Amsterdam 1ste druk 1944 gebonden met kartonnen band, die wat beschadigd is.
235 blz.
 

€ 4,-

vst04 Timmermans,
         Felix
Anna-Marie P.N. van Kampen & Zoon
Amsterdam
8ste druk
gebonden zonder stofomslag. Kaft is nogal verkleurd
193 blz.
 

€ 4,-

vst29 Timmermans,
         Felix
Anna-Marie P.N. van Kampen & Zoon
Amsterdam
9de druk
gebonden zonder stofomslag.
De rug is licht verkleurd
Verder in goede staat.
193 blz.
 

€ 6,-

vst31 Timmermans,
         Felix
Boerenpsalm. P.N. van Kampen & Zoon
Amsterdam
4de druk
 
gebonden zonder stofomslag.
De rug is verkleurd
Verder in goede staat.
228 blz.
 

€ 6,-

vst23 Timmermans,
         Felix
De pastoor uit den bloeyenden wijngaerdt P.N. van Kampen & Zoon
Amsterdam
Wereld-bibliotheek N.V.
Antwerpen
16de druk geen jaartal vermeld
 
gebonden, stoffen groene kaft met illustratie
in zeer goede staat.
182 blz.
€ 6,-
vst34 Timmermans,
         Felix
De zeer schone uren van juffrouw Symforosa, begijntjen
 
P.N. van Kampen & Zoon
Amsterdam
10de druk, zonder jaartal
gebonden, kleine uitgave
(16 x 10 cm)
in goede staat
57 blz.
 
€ 6,-
vst32 Timmermans,
         Felix
Met Felix Timmermans door Vlaanderenland. Nederlandse Boekenclub
Den Haag / Antwerpen
1971
gebonden zonder stofomslag
rug beetje vlekkerig
verder in prima staat
632 blz.
 
€ 6,-
vst13 Timmermans,
         Felix
Pieter Bruegel.
zo heb ik U uit uw werken geroken
P.N. van Kampen & Zoon
Amsterdam
zonder jaartal
gebonden zonder stofomslag, band wat vuil, verder in goede staat
222 blz.
 
€ 5,-
vst15 Timmermans,
         Felix
Pijp en toebak. Davidsfonds - Leuven
uitgave 1933- volksreeks 244.
soft cover. met originele bedrukte omslag die wat versleten en verkleurd is 
155 blz.
 
€ 5,-
vst20 Timmermans,
         Felix
Omnibus.
Pallieter,
Pieter Breughel,
Het kindeken Jezus in Vlaanderen,
De zeer schone uren van juffrouw symforosa, 
Naar waar de appelsienen groeien
Bij de krabbekoker
 
P.N. van Kampen & Zoon
Amsterdam
1ste druk 1959
gebonden met stofkaft, die aan de rug wat verkleurd is
in zeer goede staat
685 blz.
€ 12,-
vst16 Timmermans,
         Felix
Omnibus.
Pallieter,
Pieter Breughel,
Het kindeken Jezus in Vlaanderen,
De zeer schone uren van juffrouw symforosa, 
Naar waar de appelsienen groeien
Bij de krabbekoker
 
P.N. van Kampen & Zoon
Amsterdam
1ste druk 1959
gebonden met stofkaft.
die licht beschadigd is.
opdracht geschreven op schutblad.
in goede staat
685 blz.
€ 10,-
vst17 Timmermans, Lia Sabine Mardagas. P.N. van Kampen & Zoon
Amsterdam
1ste druk zonder jaartal
gebonden, groen-linnen kaft, zonder stofomslag.
bladeren wat verkleurd, verder in goede staat
208 blz.
 
€ 4,-
vst19 Tralbaut, M.E. Zo was de Fé
herinneringen aan Felix Timmermans
Fr. De Backer - Antwerpen
1ste druk zonder jaartal
met originele omslag van de Algemene Boekhandel Frans De Backer,
gebonden met kartonnen kaft, uitgeversomslag is beschadigd en de bladeren zijn verkleurd
318 blz. 
€ 8,-
Top        
U        
Top        
V        
vsv01 Van Aerschot, Bert Bittere wijn. A. W. Bruna & zoon
Utrecht
1ste druk 1954
gebonden, gele harde kaft, zonder stofomslag
in goede staat
150 blz.
 
€ 4,-
vsv02 Van Aerschot, Bert De lift. Diogenes (pvba Neirinck)
Antwerpen
J.M. Meulenhoff - Amsterdam
1ste druk 1957
gebonden, rode harde kaft, zonder stofomslag,
in goede staat
168 blz.
 
€ 4,-
vsv74 Van Aerschot, Bert Einde van een reis. Diogenes (pvba Neirinck)
Antwerpen
1ste druk 1959
gesigneerd door de auteur
gebonden met stofomslag,
in goede staat
170 blz.
 
€ 6,-
vsv03 Van Aerschot, Bert Einde van een reis. Diogenes (pvba Neirinck)
Antwerpen
1ste druk 1959
gebonden, blauwe harde kaft, zonder stofomslag,
in goede staat
170 blz.
 
€ 4,-
vsv04 Van Aerschot, Bert De gebroeders. Diogenes (pvba Neirinck)
Antwerpen
1ste druk 1961
gebonden, zwarte harde kaft, zonder stofomslag,
in goede staat
208 blz.
 
€ 4,-
vsv05 Van Aerschot, Bert Kinderen van Atlas. Diogenes (pvba Neirinck)
Antwerpen
1ste druk 1962
gebonden, bruine harde kaft, zonder stofomslag,
in goede staat
188 blz.
 
€ 4,-
vsv06 Van Aerschot, Bert De nacht van Icarus. Boekenfonds Marnix - Gent
1ste druk 1965
gebonden, met stofomslag,
in goede staat
106 blz.
 
€ 6,-
vsv07 Van Aerschot, Bert De priesteres. Vlaamse Boekerij
Mechelen
2de druk 1976
paperback, slappe kaft
in goede staat
64 blz.
 
€ 3,-
vsv08 Van Aken, Piet Het hart en de klok. Met een nawoord van Paul van Aken
1987
paperback,
in goede staat
235
 
€ 4,-
vsv09 Van Assche, Piet In-de-kat  Pakt-de-rat. Uitgever Gust Janssens
Antwerpen
1928
slappe kaft
Omslag wat verkleurd
in goede staat
117 blz.
 
€ 6,-
vsv10 Van Baelen,
         Kamiel
Volledig werk I
Een mens op de weg -
De oude symfonie van ons hart
Volledig werk II
Gebroken melodie.
Twee verhalen voor de jeugd. Onze Kempen. Kritisch werk. Brieven
Orion - Beveren
B. Gottmer - Nijmegen
1981
2 delen, niet afzonderlijk verkrijgbaar.
gebonden met stofkaft.
De stofkaft van deel 2 heeft aan de voorkant vochtplekken.
Verder in prima staat
deel 1 478 blz.
deel 2 297 blz.
 
2 delen samen
€ 12,-
vsv11 Van Cauwelaert, A Fantaisie
zei Meneerke
Met verluchtingen van Hélène van Raemsdonck
Snoeck-Ducaju - Gent
1e druk 1943
nummer 4 van de kunstsnoeckjes-reeks
gebonden.
stofwikkel licht beschadigd en verkleurd
verder in goede staat.
130 blz
 
€ 6,-
vsv12 Van Cauwelaert, A Harry P.N. Van Kampen & Zoon Amsterdam
zonder jaartal
ing., slappe kaft,
roestplekjes en bladzijden verkleurd
223 blz.
 
€ 3,-
vsv13 Van de Linde, Raf Mensen tussen muren. Davidsfonds - Leuven
Gulden Reeks nr. 400
1952
ing., slappe kaft waarvan de rug beschadigd is en verder wat verkleurd is. Verder goed.
173 blz.
 
€ 4,-
vsv14 Vanden Maeldere,
         G.
Toch zijn eigen weg.
De roeping van
Carl Linnaeus
den grooten natuurhistoricus.
Vlaamsche Boekcentrale NV
Antwerpen
1947
slappe kaft met flappen, licht beschadigd en verkleurd,
verder in goede staat
179 blz.
 
€ 6,-
vsv15 Van den Weghe,
         Jan
Moord in het viermeisjeshuis.
misdaadroman
Brito - Editie
Antwerpen - Utrecht
1971
paperback,
in goede staat
213 blz.
 
€ 5,-
vsv16 Van den Weghe,
         Jan
Liefde en avontuur in Midden-Afrika.
Omnibus met twee volledige romans:
Offerhonden van stro
En elke dag schijnt weer de zon.
 
Standaard uitgeverij Antwerpen
1973
Foto omslag: Marc Sleen
gebonden,
stofwikkel beschadigd aan de randen
verder in goede staat
440 blz.
€ 5,-
vsv17 Van den Weghe,
         Jan
Een wilgegroen opeltje. Uitgeverij De Roerdomp Brecht/Antwerpen
1977
paperback,
in goede staat
189 blz.
€ 5,-
vsv18 Van der Straeten,
         Emiel
Lutgart
Herderin van 't Vlaamsche volk.
Houtsnede en illustraties van M. Aldernaght
Uitgeverij Ausum - Leuven
1947
gebonden met stofwikkel, beetje verkleurd, en aan de randen licht beschadigd, verder in prima staat
231 blz.
 
€ 7,50
vsv37 Van de Velde,
         Anton
Nele van Ingedal Vlaamsche Boekcentrale - Antwerpen
1ste druk 1944
gebonden, halflinnen band, ZONDER stofwikkel
410 blz.
€ 6,-
vsv19 Van de Velde,
         Anton
De rechtvaardige trou I
evocatie van Vondel's leven
(eerste boek)
Drukkerij-uitgeverij J. Lannoo
Tielt
1ste druk 1945
gebonden
stofwikkel beschadigd
verder in goede staat
345 blz.
 
€ 7,50
vsv20 Van de Velde,
         Anton
De rechtvaardige trou II
evocatie van Vondel's leven
(tweede boek)
Drukkerij-uitgeverij J. Lannoo
Tielt
1ste druk 1945
gebonden,
ZONDER stofwikkel
in goede staat
339 blz.
 
€ 6,-
vsv21 Van de Velde,
         Anton
Schep vreugde in 't leven. Vlaamsche Boekcentrale - Antwerpen
1ste druk 1942
gebonden,
ZONDER stofwikkel
in redelijke staat
286 blz.
 
€ 5,-
vsv22 Van de Velde,
         Anton
God en de wormen.
Omslag en tekeningen van Georgette d'Ydewalle.
Drukkerij-uitgeverij J. Lannoo
Tielt
1ste druk 1947
gebonden
stofwikkel beschadigd
verder in redelijk goede staat
310 blz.
 
€ 6,-
vsv23 Van de Velde,
         Anton
God en de wormen.
Omslag en tekeningen van Georgette d'Ydewalle.
Drukkerij-uitgeverij J. Lannoo
Tielt
1ste druk 1947
gebonden met een slappe kartonnen kaft,
met stofwikkel
in goede staat
310 blz.
 
€ 6,-
vsv25 Van de Woestijne,
        Karel
De boer die sterft.
Laethemsche brieven over de lente
met kunstwerken van Permeke en een uitleiding van prof. dr. Dirk De Geest
 
Davidsfonds - Literair
2004
gebonden,
ZONDER stofwikkel
in zeer goede staat
92 blz.
 
€ 6,-
vsv26 Van Goeree, Irina De kooi. Standaard uitgeverij Antwerpen
Van Kampen - Amsterdam.
1973
 
paperback
in goede staat
117 blz.
€ 4,-
vsv27 Van Goeree, Irina Languit rillen in de zon. Davidfonds - Leuven
1ste druk 1976
romanreeks nr. 601
 
gebonden,
ZONDER stofwikkel
bladzijden licht verkleurd
in goede staat
177 blz.
 
€ 3,-
vsv28 Van Goor, Ludo Artevelde die vroede
geïllustreerd door A. Herckenrath
Uitgave s. v. De Pijl - Brussel
1945
slappe kartonnen kaft
in goede staat
100 blz.
 
€ 4,-
vsv29 Van Hemeldonck,
         Emiel
Johan van der Heyden
magister.
Bandversiering en verluchting naar penteekeningen van
Jan Waterschoot.
 
Davidfonds - Leuven
1ste druk 1941
Volkreeks van het Davidsfonds, n° 296.
gebonden zonder stofwikkel
beetje sleet op de rug
en bladzijden verkleurd
220 blz.
€ 6,-
vsv71 Van Hemeldonck,
         Emiel
De Groene Swaen
Historische roman in drie deelen.
deel 1 De terugkeer.
 
Drukkerij-uitgeverij J. Lannoo
Tielt
1ste druk 1946
gebonden met stofwikkel, in zeer goede staat
358 blz.
 
€ 6,-
vsv38 Van Hemeldonck,
         Emiel
De Cleyne Keyser. Drukkerij-uitgeverij J. Lannoo
Tielt
1ste druk 1947
gebonden,
ZONDER stofwikkel
zwartlinnen band, rug is nogal verkleurd
verder in goede staat
596 blz.
 
€ 6,-
vsv30 Van Hemeldonck,
         Emiel
Land van belofte. Drukkerij-uitgeverij J. Lannoo
Tielt
1ste druk 1948
 
gebonden zonder stofwikkel
linnen kaft wat vuil
234 blz.
 
€ 4,-
vsv31 Van Hemeldonck,
         Emiel
Kijkverdriet. Drukkerij-uitgeverij J. Lannoo
Tielt
1ste druk 1950
 
gebonden zonder stofwikkel
in goede staat
279 blz.
€ 5,-
vsv75 Van Hemeldonck,
         Emiel
Al over die heide
Berk & Bremreeks
nummer XIV
Drukkerij-uitgeverij J. Lannoo
Tielt
1ste druk 1951
 
Gebonden, groen met vergulde opdruk, met originele lichtbeschadigde stofomslag
Verder in prima staat!
209 blz.
 
€ 10,-
vsv32 Van Hemeldonck,
         Emiel
Voghelensanck. Davidfonds - Leuven
1ste druk 1956
Gulden Reeks nr. 438
 
gebonden 
stofwikkel beetje beschadigd aan de randen
in goede staat
375 blz.
 
€ 4,-
vsv33 Van Hemeldonck,
         Emiel
Schelde, snelle vliet. Uitgeverij Lannoo 
Tielt - Den Haag
1ste druk 1956
gebonden,
ZONDER stofwikkel
in goede staat
284 blz.
€ 5,-
vsv34 Van Hemeldonck,
         Emiel
Gekluisterde stroom. Uitgeverij Lannoo 
Tielt - Den Haag
1ste druk 1958
gebonden,
ZONDER stofwikkel
in goede staat
317 blz.
 
€ 5,-
vsv35 Van Hemeldonck,
         Emiel
Gekluisterde stroom. D.A.P. Reinaert - Brussel
1964
gebonden,
ZONDER stofomslag, rood kunstlederen band.
in goede staat.
304 blz.
€ 3,-
vsv36 Van Hemeldonck,
         Emiel
4 kameraden. Davidfonds - Leuven
1ste druk 1962
Gulden Reeks nr. 501
 
gebonden, met stofwikkel
bibliotheekstempels
op titelpagina
in goede staat
182 blz.
 
€ 4,-
vsv72 Van Hemeldonck,
         Emiel
De giftmenger van Antwerpen. Uitgeverij Lannoo 
Tielt - Den Haag
1ste druk 1962
paperback met stofomslag (licht beschadigd), verder in goede staat.
280 blz.
 
€ 6,-
vsv41 Van Isacker, Frans Binnen in de open ruimte. Uitgeverij Orion - Brugge  1ste druk 1971
merkstenen 31
paperback
in goede staat
108 blz.
 
€ 3,-
vsv73 Van Isacker, Karel De Antwerpse dokwerker. De Nederlandsche boekhandel N.V.
Antwerpen
1ste druk 1963
gebonden met stofomslag
ex-libris plaatje geplakt op schutblad, gesigneerd door de auteur
243 blz.
 
€ 10,-
vsv43 Van Kerkhove,
        Valeer
Omnibus:
De weerlozen 
Dies Irae 
De bungalow
 
D.A.P. Reinaert - Brussel
1973
gebonden,
ZONDER stofomslag,
zwart kunstlederen band
in goede staat
571 blz.
 
€ 5,-
vsv44 Van Kerkhove,
         Valeer
De gijzelaars. Davidfonds - Leuven
1977
romanreeks nr. 607
 
paperback
in goede staat
189 blz.
€ 4,-
vsv45 Van Passen,
         Robert
Kunstschilder Alfred Ost.
een getuigenis
met 40 afbeeldingen
Davidfonds - Leuven
Volkreeks van het Davidsfonds, n° 349
1947
soft cover, met kartonnen kaft. Roestplekjes
verder in goede staat
138 blz. + 40 platen
 
€ 5,-
vsv46 Vansevenant, G. Achttiendaagse dodendans.
Bijzonder boeiend geschreven relaas van de veldtocht 1940.
Vaderlandse Kultuur
Brasschaat-Polygoon
gebonden met geïllustreerde kaft,
geen stofwikkel
rug is wat versleten
verder in goede staat
414 blz.
 
€ 8,-
vsv47 Van Winsen,
         Herman
Twee honden blaften in de nacht.
Gespleten drieluik.
D.A.P. Reinaert -
Brussel - Amsqterdam
1966
gebonden, met kunstlederen band, met stofwikkel
208 blz.
 
€ 5,-
vsv48 Verheyen, Henk Een man gaat zijn weg. Sheed & Ward N.V.
Antwerpen
1955
gebonden, met linnen band, met stofwikkel
in goede staat
208 blz.
 
€ 5,-
vsv49 Vermeiren, Lode Vertraagde bloei. Davidfonds - Leuven
1ste druk 1951
Gulden Reeks nr. 394
soft cover, met kartonnen kaft.
in goede staat
172 blz.
€ 4,-
vsv51 Vermeulen, Edward Pee Vlaminck
In 't ouderlijk nest.
De Vlaamsche Boekenhalle, Leuven
1925
soft cover, met kartonnen kaft. Roestplekjes op kaft
173 blz.
 
€ 4,-
vsv52 Vermeulen, Edward Pee Vlaminck
Wijf en jongens.
De Vlaamsche Boekenhalle, Leuven
1925
soft cover, met kartonnen kaft. Roestplekjes op kaft
170 blz.
 
€ 4,-
vsv53 Vermeulen, Edward De zot van 't Abeelenhof. Drukkerij-uitgeverij J. Lannoo
Tielt
2de druk
soft cover, met kartonnen kaft.
omslag wat verkleurd, verder in prima staat
186 blz.
 
€ 6,-
vsv54 Vermeylen, Aug. De wandelende jood. Uitgeversbedrijf "Het Kompas"
Mechelen
6de druk 1933
het eerste boek in de Letterkundige reeks
"De Feniks"
 
klein gebonden boekje, ZONDER stofwikkel
blauwlinnen band is wel wat verkleurd
128 blz.
€ 3,-
vsv55 Vermeylen, Aug. De wandelende jood.
ingeleid door
Karel Jonckheere
C.A.J. Van Dishoeck
Bussum
11de druk 1968
gebonden met geellinnen harde kaft, met stofwikkel
in goede staat
101 blz.
€ 4,-
vsv56 Vermeylen, Aug. Beschouwingen.
een nieuwe reeks verzamelde opstellen.
A. Manteau - Brussel
Nijgh & Van Ditmar - Rotterdam
1ste druk 1942
 
soft cover, met kartonnen kaft. Bladeren zijn nog onversneden.
in zeer goede staat
266 blz.
 
€ 8,-
vsv57 Verschaeve, Cyriel De schoonheid in 't evangelie. Drukkerij - Uitgeverij Exelsior Brugge.
3de druk
soft cover, met kartonnen kaft, Kaft is wat vuil, maar in goede staat
32 blz.
 
€ 6,-
vsv58 Verschaeve, Cyriel De schoonheid in 't evangelie. Drukkerij - Uitgeverij Exelsior Brugge.
4de druk
soft cover, met kartonnen kaft. Kaft is wat vuil en licht beschadigd aan de hoeken
32 blz.
 
€ 6,-
vsv59 Verschaeve, Cyriel Elijah
toneelstuk
 
Zeemeeuw - Brugge
de oplage bestaat uit 1000 genummerde exemplaren.
Dit is nr. 965
gebonden met roodlinnen band met goeden belettering, ZONDER stofwikkel
in prima staat
83 blz.
 
€ 7,50
vsv60 Verschaeve, Cyriel Ferdinant Verbiest.
Per aspera ad astra
toneelstuk
Kerlinga - Brugge
1913
Omslagtekening Joe English
soft cover, met kartonnen kaft. Omslag verkleurd en nogal wat roestplekken in het boek
154 blz.
€ 5,-
vsv61 Verschaeve, Cyriel In 't verre Land
vreeselijk alleen
Verschillende stukken door Verschaeve in ballingschap geschreven.
Boekengilde Brederode
St.-Job-in-'t-Goor
2de druk
gebonden, goudopdruk op rug en front,
geen stofwikkel
in goede staat
99 blz.
 
€ 5,-
vsv62 Verschaeve, Cyriel Jacob van Artevelde
het dramatisch meesterwerk van
Cyriel Verschaeve
Zeemeeuw - Brugge
1ste druk 1938
soft cover, met kartonnen kaft.
in zeer goede staat
150 blz.
 
€ 8,-
vsv70 Verschaeve, Cyriel Judas
Drama in vijf bedrijven
De Vlaamsche Boekenhalle
Leuven - Brugge - Leiden
3de druk zonder jaartal
 
soft cover, met rood-bruine kartonnen kaft, die wel wat verkleurd is.
verder in goede staat
105 blz.
 
€ 5,-
vsv63 Verschaeve, Cyriel Judas
Drama in vijf bedrijven
Zeemeeuw - Brugge
7de druk 1939
soft cover, met kartonnen kaft. Zwarte kaft met rode titel, klein scheurtje in de kaft, verder in goede staat
168 blz.
€ 6,-
vsv64 Verschaeve, Cyriel Verschaeve's drama's Judas
Drama in vijf bedrijven
Zeemeeuw - Brugge
zonder jaartal
gebonden met kartonnen omslag, met originele stofwikkel,
In zeer goede staat
147 blz.
 
€ 6,-
vsv65 Verschaeve, Cyriel Maria-Magdalena
Drama in vijf bedrijven
Zeemeeuw - Brugge
2de druk
 
soft cover, met kartonnen kaft. Zwarte kaft met rode titel, kaft is aan de rug beetje beschadigd
verder in goede staat
205 blz.
€ 6,-
vsv66 Verschaeve, Cyriel Rubens
Vlaanderen's spectrum
 
Zeemeeuw - Brugge
2de vermeerderde druk
geillustreerd met zwart wit foto's
gebonden, roodlinnen band met goudopdruk op rug en front, met stofwikkel
in goede staat
187 blz.
 
€ 6,-
vsv67 Verschaeve, Cyriel Uren bewondering voor groote kunstwerken:
Steden
 
Rome, Keulen, Florentië
Zeemeeuw - Brugge
1936
soft cover, met kartonnen kaft.
in goede staat
80 blz.
 
€ 5,-
vsv68 Verschaeve, Cyriel Uren bewondering voor groote kunstwerken: Memlin - J. Ruysdael - Rubens - Rembrandt Uitgave "Excelsior" - Brugge
3de druk
soft cover, met kartonnen kaft. Bladzijden hebben wat roestplekjes.
in goede staat
152 blz.
€ 5,-
Top        
W        
vsw01 Walschap, Gerard De consul.
met tekeningen van
Rene De Pauw,
Snoeck Ducaju en zoon - Gent
Kunst-scnoeckjesreeks 5
1943
gebonden,
ZONDER stofomslag
kaft wat beschadigd en verkleurd. 130 blz.
 
€ 4,-
vsw02 Walschap, Gerard De dood in het dorp.
omslagontwerp:
John Trouillard
Ontwikkeling - Antwerpen  1964. Gebonden zonder stofwikkel
omslag beschadigd
126 blz
 
€ 3,-
vsw04 Walschap, Gerard De Francaise. Ontwikkeling - Antwerpen  7de druk 1974. paperback, blauwe omslag is wat vlekkerig
128 blz.
 
€ 3,-
vsw07 Walschap, Gerard De vierde koning.
Een vertelsel voor mijn kinderen
 
Standaard
SB Kinderboekenweek 1981
omslag L.Baeten
paperback
in zeer goede staat
112 blz.
€ 4,-
vsw09 Walschap, Gerard Het kleine meisje en ik. Desclée de Brouwer
Brugge - Utrecht
3de druk
paperback
in goede staat
125 blz.
 
€ 3,-
vsw12 Walschap, Gerard Tor.
geïllustreerd door
André Billen
Snoeck Ducaju en zoon - Gent
de Blauwe Snoeckjes
nieuwe reeks 2
1ste druk1943
soft cover
Slappe kartonnen band met flappen.
omslag minder fris, maar wel in goede staat
157 blz.
 
€ 4,-
vsw15 Walschap, Gerard Zuster Virgilia.
ingeleid door Kees Fens
Elsevier -
Amsterdam - Brussel
1979
Bibliotheek der Nederlandse letteren
gebonden in linnen zonder stofwikkel met goudopdruk
in zeer goede staat
182 blz.
 
€ 5,-
vsw16 Wellens, Rene De vrouwen van heer Halewijn. Boekengilde De Clauwaert
Leuven
1ste druk 1956
gebonden met stofwikkel, die wat vuil en beschadigd is. Verder in goede  staat.
240 blz.
 
€ 5,-
vsw17 Weyts, Staf Langs de boord der rivier. Davidfonds - Leuven
1ste druk 1950
Gulden Reeks nr. 381
gebonden in half-linnen zonder stofwikkel
omslag wat vuil en beschadigd
242 blz.
€ 3,-
vsw19 Wilms, John De parochie van miserie...
.... in beelden, tekeningen en etsen
.... op het toneel.

Een diepmenselijk verhaal uit het oude Antwerpse
 
Walter Soethoudt
Winkelhaak p.v.b.a.
Antwerpen
uitgave 1973
met veel foto's en illustraties
gesigneerd door de auteur
 
gebonden, mooi geïllustreerde harde kaft.
in zeer goede staat
ex-libris plaatje geplakt binnenkant kaft.
154 blz.
€ 15,-
Top        
X        
Top        
Y        
Top        
Z        
vsz01 Zielens, Lode De gele roos. De Nederlandsche Boekhandel - Antwerpen. Elsevier - Amsterdam. 
3de druk 1943
gebonden in half-linnen zonder stofwikkel
minder goed
179 blz.
 
€ 3,-
Top        

 

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z