Vlaamse schrijvers tot 1960

Onderstaande lijst geeft u een overzicht van de boeken die in de winkel aanwezig zijn.

Indien er iets van uw gading bij zit, kan u altijd contact met mij opnemen.
De prijzen zijn exclusief verzendkosten en
eventuele overschrijvingskosten zijn voor rekening van de klant!

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

auteur titel uitgever bijzonderheden prijs
A        
vsa01 Albe Uit de doopvont van meester Verdonck. Hofboekerij - Heemstede
Hasselt
1e druk, geen jaartal vermeld
Geb. met stofwikkel,
in goede staat.
bladzijden zijn wel wat verkleurd door ouderdom 211 blz
 
€ 5,-
vsa02 Albe Annunciata
(werd als eerste roman van den dichter Albe bekroond met den derden prijs in onze Romanprijsvraag 1943)
J.H. Gottmer - Haarlem
1e druk 1943
Geb. zonder stofwikkel, minder goed. verkleurd en beschadigd aan de randen, eerste en laatste schutpagina roestvlekken. 268 blz.
 
€ 4,-
vsa03 Albe Orpheus
(Gulden Reeks van het Davidsfonds bij zijn 75-jarig Jubileum.)
 
Davidsfonds - Leuven
1e druk 1950
Geb. zonder stofwikkel.
in goede staat.
127 blz.
€ 3,-
vsa04 Albe De spin en ik. Sheed & Ward N.V. Antwerpen
1e druk 1952
 
Geb. linnen
zonder stofwikkel
in goede staat.
171 blz.
 
€ 4,-
vsa05 Albe Harshof
(Gulden Reeks van het Davidsfonds nr. 440)
Davidsfonds - Leuven
1e druk 1956
Geb. zonder stofwikkel
in goede staat.
252 blz.
 
€ 3,-
vsa06 Albe Moeders winnen oorlogen
(Gulden Reeks van het Davidsfonds nr. 478)
Davidsfonds - Leuven
1e druk 1960
Geb. zonder stofwikkel
in goede staat.
248 blz.
 
€ 3,-
vsa09 Albe Een droomgezicht in Epidauros. Heideland P.V.B.A
Hasselt
1e druk 1965
Geb. linnen,
met stofwikkel
in zeer goede staat.
167 blz.
 
€ 6,-
vsa07 Albe Een droomgezicht in Epidauros. Heideland P.V.B.A
Hasselt
1e druk 1965
Geb. linnen,
zonder stofwikkel
in goede staat.
167 blz.
 
€ 4,-
vsa08 Auctor Tijl Uilenspiegel in Vlaanderen L. Opdebeek - Antwerpen
1953
soft cover, rug aan de randen licht beschadigd en verkleurd.
geïllustreerd 245 blz.
€ 7,50
Top        
B        
vsb01 Baekelmans,
         Lode
Mijnheer Snepvangers De Lage Landen. N.V.
Brussel
1942
soft cover, rug beschadigd en licht verkleurd. Naam op titelpagina geschreven.
223 blz.
 
€ 2,50
vsb03 Baekelmans,
         Lode
Carabas
met 16 tekeningen door
D. Bogaerts
Het Kompas N.V.
Antwerpen
1e druk 1950
geb. zonder stofwikkel.
gesigneerd door auteur. Rug licht verkleurd.
222 blz.
 
€ 6,-
vsb04 Bauer,
         Rijkaard Lod
Boerenjongens
beien op brandewijn
bekwaam middel tegen kwade luim, lusteloosheid, gal en constipatie.
De Lage Landen N.V
Brussel
1e druk 1942
soft cover,
rug licht verkleurd
in goede staat.
pagina's onversneden.
473 blz.
 
€ 5,-
vsb05 Blommaert, Aloïs Piet Pauwels schrijft een roman. Hofboekerij - Hasselt
1e druk 1954
geb. stofkaft aan de randen beschadigd en licht verkleurd
236 blz.
 
€ 5,-
vsb06 Boeye, Eugenie Het kind en de ster. N.V. De Arbeiderspers
Amsterdam
1e druk 1956
gebonden, stofkaft beschadigd, verder in goede staat.
200 blz.
 
€ 5,-
vsb07 Boni, Armand Een provo, genaamd François Villon
De Feniks en zijn as.
Uitgeverij Brito
Antwerpen/Amsterdam
1e druk 1970
paperback
in goede staat
272 blz.
 
€ 6,-
vsb14 Boni, Armand Erasmus van Rotterdam
de roman van een monnik en zijn tijd.
Uitgeverij Heideland-Orbis nv Hasselt
1ste druk 1977
gebonden met stofomslag, in zeer goede staat 274 blz.
 
€ 6,-
vsb08 Bosschaerts, E. Het vroolijk leven van
Tijl Uilenspiegel
met 30 houtsneden van
Victor Stuyvaert
L. Opdebeek - Antwerpen
2 de druk 1941
soft cover
kaft aan de randen lichte vochtvlekken.
104 blz.
 
€ 6,-
vsb09 Boschvogel, F.R. Willem van Loo.
geïllustreerd door
Jos Speybrouck
Drukkerij - Uitgeverij Lannoo - Tielt
2e druk
soft cover
kaft verkleurd en vlekkerig
verder in goede staat
272 blz.
 
€ 5,-
vsb10 Boschvogel, F.R. De Beukenhage.
illustraties van
Leo Van Den Auweele

 
Drukkerij - Uitgeverij Lannoo - Tielt
1e druk 1947
soft cover
in goede staat
kaft verkleurd
200 blz.
€ 5,-
vsb11 Brulez, Raymond Het huis te Borgen.
eerste deel van de cyclus geromanceerde memoires
Mijn Woningen.
 
J.M. Meulenhoff
Amsterdam
2e druk 1952
geb. zonder stofkaft
linnen kaft vochtplekken
156 blz.
€ 4,-
vsb12 Brulez, Raymond Het pakt der Triumviren.
tweede deel van de cyclus geromanceerde memoires
Mijn Woningen.
 
J.M. Meulenhoff
Amsterdam
1e druk 1951
geb. zonder stofkaft
linnen kaft vochtplekken
190 blz.
€ 4,-
vsb13 Buysse, Cyriel Het "ezelken" wat niet vergeten was.
De zielige geschiedenis van een oude vrijster in een Vlaams dorp.
S.M. Ontwikkeling
Antwerpen.
1962
gebonden.
rug aan de achterkant licht beschadigd
verder in goede staat
188 blz.
€ 5,-
Top        
C        
vsc01 Canneel, Piet
         pseudoniem van
         Depauw, Valere
Toch lammeren, broers!
Repressie-verhaal
met illustraties van:
Kris van den Langenberg (pseudoniem van Remy de Pillecijn)
 
N.V. "Uitgaven Luctor"
Antwerpen
1950
gesigneerd door auteur
soft cover met stofkaft.
stofkaft aan de rug vastgeplakt,
146 blz.
€ 6,-
vsc02 Cantens, Lode Erfschrift van een zonderling
Houtsneden van
Luc De Jaegher
N.V. Wereldbibliotheek
Amsterdam
N.V. Standaard-boekhandel - Brussel
1e druk 1943
 
geb. stofkaft verkleurd en licht beschadigd aan de randen.
verder in goede staat
298 blz.
€ 7,50
vsc03 Cantens, Lode Erfschrift van een zonderling
Houtsneden van
Luc De Jaegher
N.V. Wereldbibliotheek
Amsterdam
N.V. Standaard-boekhandel - Brussel
1e druk 1943
 
soft cover, kaft licht verkleurd
in goede staat
298 blz.
€ 6,-
vsc04 Cantens, Lode De Kathedraalbouwer.
 
N.V. Standaard-boekhandel
1e druk 1943
soft cover,
in goede staat
255 blz.
€ 7,50
vsc05 Cantens, Lode Mijn zoon Urbaan N.V. Uitgeverij P. Vink
Antwerpen/Amsterdam
1e druk 1952
geb. stofkaft verkleurd en beschadigd
boek zelf in goede staat
207 blz.
 
€ 6,-
vsc06 Ceuleers, Jan De zoveelste illusie. Witte Brigade (Fidelio)
Antwerpen.
1e druk 1959
geb. zonder stofkaft.
in goede staat
182 blz.
 
€ 7,50
vsc07 Claes, Ernest Bij ons in Vlaanderen. D.A.P. Reinaert uitgaven
Zele
1978
geb. rug stofomslag
verkleurd en lichte vochtplekken.
verder in goede staat
286 blz.
 
€ 8,-
vsc08 Claes, Ernest Claes omnibus een:
Floere het fluwijn - Jeugd - De Heiligen van Zichem - Clementine - De Oude klok
D.A.P. Reinaert uitgaven
Zele
15e druk 1977
geb. stofkaft licht verkleurd en aan de achterkant licht beschadigd
verder in prima staat
380 blz.
 
€ 7,50
vsc20 Claes, Ernest Ernest Claes en Stephanie Claes-Vetter vertellen D.A.P. Reinaert uitgaven
Brussel/Amsterdam
1965
geb. ZONDER stofomslag
bladeren verkleurd
223 blz
 
€ 3,-
vsc09 Claes, Ernest Ernest Claes omnibus.
De witte - De heiligen van zichem - Jeugd - Clementine - De oude klok - Floere het fluwijn
 
Nederlandse Boekenclub Den Haag.
4e druk
geb. met stofomslag
in prima staat
583 blz.
€ 10,-
vsc10 Claes, Ernest Ernest Claes omnibus.
De witte - De heiligen van zichem - Jeugd - Clementine - De oude klok - Floere het fluwijn
 
N.V. Wereldbibliotheek
Amsterdam 1969 Antwerpen
5e druk
geb. ZONDER stofomslag
in goede staat
583 blz.
€ 7,50
vsc11 Claes, Ernest Ernest Claes Omnibus
Vijf-in-een:
De Witte - Floere het Fluwijn - Jeugd - De Heiligen van Zichem - Clementine.
 
N.V. Wereldbibliotheek geb. stofomslag beschadigd aan de randen,
boek zelf in prima staat.
434 blz.
€ 5,-
vsc12 Claes, Ernest Kleine Ernest Claes omnibus De klanten van pastoor Campens zaliger - Daske - Schone herinneringen
 
D.A.P. Reinaert uitgaven
1967
geb. ZONDER stofomslag
223 blz.
€ 3,-
vsc13 Claes, Ernest Nieuwe omnibus:
De oude moeder - Het was lente - De moeder en de drie soldaten - Voor de open poort - Leuven, o dagen schone dagen!

 
Davidsfonds
beiaardreeks
1971
geb. ZONDER stofomslag
399 blz.
€ 4,-
vsc45 Claes, Ernest Charelke Dop
gevolgd door:
Gerechtelijke dwaling.
Standaard-boekhandel
Antwerpen - Brussel - Gent - Leuven
1e gezamenlijke druk 1950
gesigneerd door auteur
 
gekartonneerd met stofomslag.
stofomslag licht beschadigd aan de randen.
verder in zeer goede staat.
159 blz.
 
€ 8,-
vsc63 Claes, Ernest Daar is een mens verdronken.
omslag en tekeningen van Leo Fabri
Boekengilde De Clauwaert vzw - Leuven
9de druk 1985
 
gebonden met stofomslag, bladzijden beetje verkleurd, ex-libris geplakt binnenkant kaft.
in zeer goede staat
270 blz.
 
€ 6,-
vsc14 Claes, Ernest De fanfare
"De Sint-Jansvrienden"
geïllustreerd door
Van Coppenolle M
 
Standaard-boekhandel
6e druk 1941
De Vlaamsche volksbibliotheek - 3
gekartonneerd.
randen beschadigd
groene linnen rug
13,4 x 19,4 cm.
96 blz.
 
€ 3,-
vsc41 Claes, Ernest De fanfare
"De Sint-Jansvrienden"
geïllustreerd door
Van Coppenolle M
 
Standaard-boekhandel
8e druk 1943
gesigneerd door auteur
 
gekartonneerd.
rode linnen rug
in zeer goede staat
12,3 x 16,8 cm.
79 blz.
 
€ 6,-
vsc65 Claes, Ernest De sproke van broederke Valentijn
De wonderbare tocht
D.A.P. Reinaert uitgaven
Brussel
gesigneerd door auteur
gebonden met stofomslag in zeer goede staat
220 blz.
 
€ 6,-
vsc21 Claes, Ernest De sproke van broederke Valentijn
De wonderbare tocht
D.A.P. Reinaert uitgaven
Brussel
 
geb. ZONDER stofomslag
bladeren verkleurd
223 blz
 
€ 3,-
vsc64 Claes, Ernest De wonderbare tocht.
van dit werk verscheen een eerste uitgave onder den titel "Toen Ons-Lieve-Vrouwke heuren Beeweg deed"
 
Standaard-boekhandel
Antwerpen - Brussel - Gent - Leuven
2e druk 1944
 
gebonden, halflinnen
bladzijden wat verkleurd, verder in goede staat
121 blz.
€ 6,-
vsc46 Claes, Ernest Die schone tijd.
novellen
Standaard-boekhandel
Antwerpen - Brussel - Gent - Leuven
2e druk 1950
gesigneerd door auteur
 
gebonden, groenlinnen kaft, geen stofwikkel
in goede staat
187 blz.
€ 8,-
vsc15 Claes, Ernest Groeten uit 't Belgiekske.  Kroniek van een free-lance journalist.
Reportages, verzameld en ingeleid door Albert van Hageland
 
D.A.P. Reinaert uitgaven
Zele
1976
geb. stofomslag aan de rug verkleurd
verder in prima staat
387 blz.
€ 6,-
vsc16 Claes, Ernest Herman Coene
Met foto's uit het televisiefeuilleton
Wij, heren van Zichem.
 
Heideland -Orbis nv. Hasselt
11e druk 1970
paperback
in goede staat
252 blz.
€ 6,-
vsc47 Claes, Ernest Ik en de Witte. Het Karveel N.V Utrecht
Standaard-boekhandel
Antwerpen
5de druk 1964
gesigneerd door auteur
 
paperback met zwarte geïllustreerde kaft
ex-librissticker
in zeer goede staat
224 blz.
€ 6,-
vsc60 Claes, Ernest Ik was student. N.V. Standaard-boekhandel
Antwerpen - Brussel - Gent - Leuven
1ste druk 1957
 
geb. ZONDER stofomslag
bruine harde kaft
in goede staat
237 blz.
€ 6,-
vsc17 Claes, Ernest Jeugd. Wereldbibliotheek N.V.
Amsterdam
Standaard boekhandel
Antwerpen
9e druk 1944
 
gekartonneerd met
linnen rug.
minder goed
242 blz.
 
€ 3,-
vsc42 Claes, Ernest Kiki N.V. Standaard-boekhandel
Antwerpen Brussel - Gent - Leuven
gesigneerd door de auteur.
8e druk 1943
 
soft cover.
blauwe kaft, die aan de rug wat verkleurd is.
173 blz.
€ 6,-
vsc18 Claes, Ernest Kiki Standaard-boekhandel
Antwerpen
12e druk
 
geb. ZONDER stofomslag
123 blz.
€ 3,-
vsc61 Claes, Ernest Kobeke.
Bandontwerp en teekeningen van Jozef Cantré
Wereldbibliotheek N.V.
Amsterdam-Sloterdijk
1ste druk 1933
gesigneerd door de auteur
 
gebonden, geen stofwikkel, linnen geïllustreerde harde kaft.
roestplekken, en kaft is wat vuil
291 blz.
 
€ 7,50
vsc62 Claes, Ernest Leuven.
o dagen schone dagen!
N.V. Standaard-boekhandel
Antwerpen Brussel - Gent - Leuven
1ste druk 1958
 
gebonden met geïllustreerde stofwikkel, die wel licht beschadigd is. Verder in goede staat
171 blz.
 
€ 8,-
vsc35 Claes, Ernest Pastoor Campens zaliger
geïllustreerd door
C. Korosmezey
Standaard-boekhandel
Antwerpen - Brussel - Gent - Leuven
2e druk 1941
 
soft cover,
in goede staat
223 blz.
€ 4,-
vsc43 Claes, Ernest Pastoor Campens zaliger
geïllustreerd door
C. Korosmezey
Standaard-boekhandel
Antwerpen - Brussel - Gent - Leuven
gesigneerd door de auteur.
2e druk 1941
 
soft cover,
in goede staat, wel wat verkleurd door ouderdom.
223 blz.
€ 6,-
vsc22 Claes, Ernest Studentenkosthuis
"Bij Fien Janssens"
geïllustreerd door PIL
Davidsfonds - Leuven
Gulden reeks van het Davidsfonds bij zijn 75 jarig jubileum nr 378.
1950
 
soft cover
kaft verkleurd,
minder goed
212 blz.
 
€ 4,-
vsc44 Claes, Ernest Studentenkosthuis
"Bij Fien Janssens"
geïllustreerd door PIL
Standaard-boekhandel
Antwerpen - Brussel - Gent - Leuven
gesigneerd door de auteur.
2e druk 1952
 
gebonden met stofomslag
in zeer goede staat
enkel de stofkaft is aan de randen licht beschadigd
209 blz.
 
€ 8,-
vsc36 Claes, Ernest Toen De Witte werd verfilmd.
en andere verhalen
reportages verzameld door Albert van Hageland.
 
D.A.P.Reinaert - Zele
1e druk 1977
gebonden met stofomslag
in zeer goede staat
327 blz.
 
€ 8,-
vsc23 Claes, Ernest Toen De Witte werd verfilmd.
en andere verhalen
reportages verzameld door Albert van Hageland.
 
D.A.P.Reinaert - Zele
1e druk 1977
geb. ZONDER stofomslag
linnen band verkleurd
327 blz.
 
€ 5,-
vsc24 Claes, Ernest  Uit de dagboeken van Ernest Claes. Davidsfonds - Leuven
keurreeks nr. 149
1981
paperback
in goede staat
249 blz.
 
€ 5,-
vsc39 Claes, Ernest Uit de dagboeken van Ernest Claes. Davidsfonds - Leuven
ernest claesgenootschap
1e druk- genummerd exemplaar 083 van 650 ex.-1981
 
gebonden met stofomslag
in zeer goede staat.
249 blz.
€ 8,-
vsc40 Claes, Ernest Uit de dagboeken van Ernest Claes.
Het afscheid.
Davidsfonds - Leuven
ernest claesgenootschap
1e druk- genummerd exemplaar 14 van 650 ex.-1982
 
gebonden met stofomslag
in zeer goede staat.
253 blz.
€ 8,-
vsc25 Claes, Ernest Voordrachtgevers zijn avonturiers. Antwerpen/Amsterdam, Standaard - Boekhandel
1962
geïllustreerde kartonnen omslag
in zeer goede staat
179 blz.
 
€ 10,-
vsc26 Claes, Ernest Voordrachtgevers zijn avonturiers. Antwerpen/Amsterdam, Standaard - Boekhandel
1962
geïllustreerde kartonnen omslag
rug beschadigd
179 blz.
 
€ 6,-
vsc28 Claes, Ernest De Witte
illustraties van Jan Battermann
Wereldbibliotheek Amsterdam
100ste druk 1964
gebonden, stofomslag licht verkleurd en rafelig aan de randen
182 blz.
 
€ 8,-
vsc29 Claes, Ernest De Witte
met 23 illustraties van
Felix Timmermans
D.A.P. Reinaert
Brussel
108ste druk 1967
gebonden, kunstleer, bordeaux, ZONDER stofomslag
223 blz.
 
€ 3,-
vsc30 Claes, Ernest De Witte
met 23 illustraties van
Felix Timmermans
D.A.P. Reinaert
Brussel
115de druk 1971
gebonden, kunstleer, zwart, ZONDER stofomslag
223 blz.
 
€ 4,-
vsc51 Claes, Ernest De twaalf
een vredesvisioen
tekeningen van Leo Fabri
Lannoo - 1987
Ernest Claesgenootschap, Beperkte en genummerde oplage. Dit is exemplaar 259
 
gebonden met linnen rug
23,8 x 27,8 cm.
in zeer goede staat
61 blz.
€ 10,-
vsc53 Claes, Ernest Cel 269.
tekeningen van Coen De Frenne
Lannoo - 1990
Ernest Claesgenootschap, Beperkte en genummerde oplage. Dit is exemplaar 45
 
gebonden
23,8 x 27,8 cm.
in zeer goede staat
150 blz.
€ 15,-
vsc58 Claes, Ernest De grote verteller.
tekeningen van Paul Contryn
Lannoo - 1996
Ernest Claesgenootschap, Beperkte en genummerde oplage. Dit is exemplaar 514
 
gebonden
23,8 x 27,8 cm.
in goede staat
142 blz.
€ 10,-
vsc59 Claes, Ernest "Bei uns in Deutschland"
tekeningen van Jan De Maesschalck
Lannoo - 1999
Ernest Claesgenootschap, Beperkte en genummerde oplage. Dit is exemplaar 260
 
gebonden met linnen rug
23,8 x 27,8 cm.
in goede staat
247 blz.
€ 10,-
vsc31 Conscience,
         Hendrik
De leeuw van Vlaanderen hertoetst door
Karel Jonckheere,
Manteau
Brussel & Den Haag
2e druk 1976
 
ing. in prima staat.
348 blz.
€ 6,-
vsc32 Conscience,
         Hendrik
Het goudland
hertoetst door Karel Jonckheere
Manteau
Brussel & Den Haag
1e druk 1976
 
Marnixpocket
in redelijke staat.
245 blz.
€ 5,-
vsc33 Conscience,
         Hendrik
De schat van Felix Roobeek
 
Uitgeverij Baart pvba, Deurne
1984
ing. in prima staat
272 blz.
 
€ 5,-
vsc34 Conscience,
         Hendrik
De schat van Felix Roobeek
 
Uitgeverij Baart pvba, Deurne
1984
geb. rood kunstleer met titel in gouden letters.
in prima staat
272 blz.
€ 5,-
Top        
D        
vsd50 Daisne, Johan Als kantwerk aan de kim.
Een gepensioneerde bankdirecteur slijt zijn dagen in een hotelsuite nabij het Brusselse Zoniënbos.
 
A. Manteau n.v.
Brussel
2e druk 1972.
Grote Marnixpocket 73
in goede staat. 
204 blz.
 
€ 4,-
vsd01 Daisne, Johan Baratzeartea.
Een Baskisch avontuur of de roman van een schrijver.
Manteau
Brussel / Den Haag
2e druk 1965.
Grote Marnixpocket 13
in goede staat. 
280 blz.
 
€ 4,-
vsd02 Daisne, Johan De man die zijn haar kort liet knippen
(filmeditie)
Manteau
Brussel / Den Haag
7e druk 1966
Grote Marnixpocket 1
in goede staat
199 blz.
 
€ 4,-
vsd03 Daisne, Johan De man die zijn haar kort liet knippen
(filmeditie)
Manteau
Brussel / Den Haag
8e druk 1967
Grote Marnixpocket 1
in goede staat
199 blz.
 
€ 4,-
vsd04 Daisne, Johan De trap van steen en wolken.
 
Manteau
Brussel / Den Haag
7e druk 1966
Grote Marnixpocket 1
in goede staat, enkel wat verkleurd. 260 blz.
 
€ 4,-
vsd05 Daisne, Johan De trap van steen en wolken.
 
Elsevier Manteau
Brussel / Amsterdam
11e druk 1979
Grote Marnixpocket 1
in prima staat
260 blz.
 
€ 6,-
vsd06 Daisne, Johan De trap van steen en wolken.
 
Manteau
Antwerpen / Amsterdam
13e druk 1987
Paperback met flappen
in prima staat.
260 blz.
 
€ 6,-
vsd07 Daisne, Johan De trein der traagheid. Manteau
Antwerpen / Amsterdam
17de druk 1987
Grote Marnixpocket 123
naam eerste bladzijde
verder in goede staat.
117 blz.
€ 4,-
vsd40 Daisne, Johan Hoe schoon was mijn school.
De roman van een leraar
Omslagontwerp en illustraties van Oscar Bonnevalle
Uitgeverij S.M. Ontwikkeling
Antwerpen
2de druk 1962
 
gebonden met stofomslag die aan de randen licht beschadigd is. Ex-libris plaatje binnenkant kaft.
Verder in goede staat
232 blz.
 
€ 6,-
vsd08 Daisne, Johan Met zeven aan tafel.
zeven verhalen uit de in 1950 verschenen bundel
Met dertien aan tafel;

de andere verhalen werden apart herdrukt,
 
Belfortreeks van het Davidsfonds nr 551
2de druk 1967
 
paperback
in goede staat
187 blz.
€ 3,-
vsd09 Dalle, Felix Klabbatse
Illustraties van
Marcel Notebaert.
Standaard boekhandel Antwerpen / Amsterdam
2de druk 1962
gebonden
stofomslag verkleurd aan de rug en licht beschadigd
verder in goede staat
133 blz.
 
€ 4,-
vsd10 De Backer, Franz Het dochterke van Rubens
Met 8 houtsneden van
Jozef Cantré
Boekengilde Die Poorte
Antwerpen
2de druk 1953
gebonden,
zonder stofomslag
in goede staat
201 blz.
 
€ 4,-
vsd11 De Beer, Kan. A. De onsterfelijke Dante.
Twee delen:
I Leven en Opera Minora,
II De "Divinia Commedia".
Davidsfonds - Leuven
1ste druk 1955
soft cover
Keurreeks van het Davidsfonds; nr. 59
in goede staat.
157 blz. + 435 blz.
 
€ 10,-
vsd12 Debroey, Steven Burggraaf in habijt.
Het leven van
Emmanuel d`Alzon, stichter van de Assumptionisten
De Vroente / Kasterlee
2de druk 1963
geb. linnen hardcover
met stofomslag
in goede staat.
237 blz + 8 blz. zw-w foto`s
 
€ 6,-
vsd13 Debroey, Steven Als een ceder van de Libanon.
leven van Mgr. V. Scheppers, stichter van de broeders OL Vrouw van barmhartigheid en van de zusters van OL Vrouw van barmhartigheid
 
De Vroente / Kasterlee
1ste druk 1964
geb. linnen hardcover
stofomslag licht beschadigd.
verder in goede staat
264 blz.
€ 6,-
vsd14 De Bruyne, Arthur De Boerenkrijg.
1798 ´Voor Outer en Heerd´
Bandversiering Renaat Demoen
Davidsfonds - Leuven 
1948
met veel foto's en illustr.
hard cover
blauwlinnen rug
in goede staat
199 blz.
 
€ 4,-
vsd15 De Bruyne, Arthur Sinn fein
Ierland: van paasopstand tot republiek
Davidsfonds - Leuven 
keurreeks nr. 111
1969 - 2
soft cover
met achterin enkele
zw. - w. foto's
in goede staat.
186 blz.
 
€ 6,-
vsd16 De Bruyne, Arthur Hendrik de Man
Cyriel Verschaeve
Maurits Coppieters
Nieuwkerken-Waas
1969
paperback
Westpocket 4-5
omslag wat verkleurd
verder in prima staat
300 blz.
 
€ 6,-
vsd17 De Bruyne, Arthur Jules Charpentier
Afgezant van de Frontbeweging
inleiding door Prof.dr. Lode Wils en Carlos Van Louwe
De Nederlanden
1ste druk 1989
hard cover
stofwikkel licht beschadigd
verder in goede staat.
240 blz.
 
€ 8,-
vsd48 De Coster,
         Charles
Tijl Uilenspiegel
Zijn legende,alsmede de heldhaftige,koddige en roemruchtige avonturen door hem en Lamme Goedzak beleefd in Vlaanderen en elders.
vertaald en ingeleid door
Theun de Vries.
 
Uitgeverij Contact
Amsterdam / Antwerpen
3de druk 1967
paperback
in goede staat
488 blz.
€ 6,-
vsd18 De Coster,
         Charles
De legende van Tijl Uilenspiegel en lamme goedzak.
Oorspronkelijk in het Frans verschenen.
Naverteld door André Schreurs
DAP Reinaert Uitgaven
Brussel
2de druk 1973 
geb. zwart kunstleer met goud opdruk
stofomslag licht beschadigd
verder in prima staat
383 blz.

 
€ 6,-
vsd19 Demedts, Andre Ik zal je dragen. D.A.P Reinaert - Zele
2de druk 1978
paperback
in prima staat
250 blz.
 
€ 6,-
vsd20 Demedts, Andre Geluk voor iedereen. Davidsfonds - Leuven
1985
paperback (romanreeks)
in goede staat
250 blz.
 
€ 5,-
vsd21 Dendooven,
         Lucien
Sjantra de maan. Uitgeverij Ter Doest
Lissewege
1957
soft cover
in prima staat
61 blz.
 
€ 6,-
vsd22 Depauw, Valere Het late geluk van Remi Zwartekens.
Pentekeningen van
Victor Quienen.
"Onze Tijd" 
A. Manteau -  Brussel
1942
soft cover
in prima staat
bladzijden licht verkleurd
89 blz.
 
€ 4,-
vsd25 Depauw, Valere Alleen moeder. Jan van Tuyl
Antwerpen - Zaltbommel
Triomf reeks
1953
gebonden kunstleren band. Stofomslag beschadigd
236 blz.
 
€ 6,-
vsd41 Depauw, Valere De dood met de kogel.
Het boek over de repressie in Vlaanderen.
Boekengilde Brederode
St-Job-in-'t-Goor, Antwerpen
gesigneerd door de auteur
1ste druk 1952
gebonden met stofomslag, die aan de randen licht beschadigd is. 270 blz.
 
€ 10,-
vsd23 Depauw, Valere Nevels over 't Moerven. Davidsfonds - Leuven
Gulden Reeks nr. 428
1955
soft cover
kaft gespikkeld
pagina's onversneden.
209 blz.
 
€ 4,-
vsd44 Depauw, Valere Breiz Atao Uitgeverij Westland, Merksem
1ste druk 1962
gesigneerd door de auteur
 
gebonden met stofomslag, in zeer goede staat. 231 blz € 8,-
vsd24 Depauw, Valere Kapelhoeve, laatste haven. Davidsfonds - Leuven
Gulden Reeks nr. 500
1962
gebonden met stofkaft.
rug licht verkleurd
verder in prima staat
217 blz.
 
€ 4,-
vsd49 Depauw, Valere De zevende bron van de zeven.
 
DAP Reinaert Uitgaven
Brussel
1ste druk 1971
gesigneerd door de auteur
 
gebonden met stofomslag, in zeer goede staat. 206 blz € 6,-
vsd26 Depauw, Valere Bijwijlen lief bijwijlen leed.
eerste deel van De uiterste hoeksteen, een trilogie over Lutgardis, de heilige, Sibyllie, de hoogadellijke, Hadewijch, de mystieke
 
B. Gottmer - Nijmegen
Orion - Beveren
1ste druk 1981
gesigneerd door de auteur
paperback
in prima staat
198 blz.
 
€ 6,-
vsd46 Depauw, Valere Ik ben zo wijd.
tweede deel van De uiterste hoeksteen, een trilogie over Lutgardis, de heilige, Sibyllie, de hoogadellijke, Hadewijch, de mystieke
 
B. Gottmer - Nijmegen
Orion - Beveren
1ste druk 1982
gesigneerd door de auteur
paperback
in prima staat
184 blz.
 
€ 6,-
vsd47 Depauw, Valere Bevrijd van alle nood.
derde deel van De uiterste hoeksteen, een trilogie over Lutgardis, de heilige, Sibyllie, de hoogadellijke, Hadewijch, de mystieke
 
B. Gottmer - Nijmegen
Orion - Beveren
1ste druk 1984
gesigneerd door de auteur
paperback
in prima staat
192 blz.
 
€ 6,-
vsd28 Depeuter, Frans De hand aan jezelf. Standaard Uitgeverij  Antwerpen/Utrecht
1969
geb. Standaard Literatuur Vandaag
stofomslag beschadigd
142 blz.
 
€ 4,-
vsd29 De Poorter, José De bruine engel. Davidsfonds - Leuven Beiaardreeks nr. 595
2de druk 1975
gebonden ZONDER stofomslag
in goede staat
94 blz.
 
€ 4,-
vsd30 De Poorter, José De bruine engel. Davidsfonds - Leuven Beiaardreeks nr. 595
2de druk 1975
paperback
in goede staat
94 blz.
 
€ 4,-
vsd31 De Smet, Prosper De ontploffing. De Arbeiderspers Amsterdam
1957
gebonden
ZONDER stofomslag
band aan de rug licht verkleurd
222 blz.
 
€ 4,-
vsd32 De Smet, Prosper Een zondag in augustus. Heideland - Hasselt
1964
gebonden
ZONDER stofomslag
in prima staat
206 blz.
 
€ 4,-
vsd33 De Smet, Prosper Prinses en cover-boy.
verhalen
Heideland - Hasselt
1967
gebonden
ZONDER stofomslag
in prima staat
215 blz.
 
€ 4,-
vsd34 Dewachter,
         Richard
Het huis bij de schoren.
Visscherskroniek
Standaard-boekhandel
Antwerpen
1ste druk
soft cover
in goede staat.
224 blz.
 
€ 5,-
vsd35 Duribreux, Gaston Parabel van de gehate farizeeër.
omslagontwerp van J.Verhaert
Boekengilde
De Clauwaert - Leuven
1955
ingenaaid met flappen
in goede staat.
49 blz.
 
€ 4,-
vsd36 Du Parc, Jean Jeanne d'Arc
kroniek van menselijke moed
De Beiaard - Sottegem
1949
gebonden met stofomslag
in goede staat
230 blz.
 
€ 5,-
vsd37 Du Parc, Jean Paula van Berkenrode. Uitgeverij P. Vink
Antwerpen - Amsterdam
1952
gebonden
ZONDER stofomslag
minder mooi
370 blz.
 
€ 4,-
vsd38 Du Parc, Jean Wij zijn geen heiligen. Uitgeverij P. Vink
Antwerpen - Tilburg
3de druk
gebonden
ZONDER stofomslag
minder mooi
299 blz.
€ 4,-
Top        
E        
vse01 Eeckels,
         Constant
Het licht.
illustraties van Frans Nackaerts
De Vlaamsche Drukkerij
Leuven
1928
soft cover
in prima staat
77 blz.
 
€ 5,-
vse03 Elsing, J. M. Het kruipend gebroed.
tekeningen en omslag
Elsa Van Hagendoren
Uitgeverij P. Vink
Antwerpen
1ste druk
Ingenaaid, kartonomslag
achterkant wat vuil.
verder in prima staat
77 blz.
 
€ 5,-
Top        
F        
Top        
G        
vsg25 Germonprez, Fred De moerduivels. Boekengilde
De Clauwaert - Leuven
1ste druk 1952
gesigneerd door de auteur
 
gebonden met stofwikkel
in zeer goede staat
230 blz.

€ 6,-

vsg01 Gevers, Marie Verzoening.
oorspronkelijke titel:
Paix sur les champs

vertaald door Frans Verschoren
De boekengilde
"Die Poorte" - Antwerpen
1942
soft cover met flappen
licht verkleurd, verder in prima staat
239 blz.
 
€ 6,-
vsg02 Gijsen, Marnix Odusseus achterna.
Reisnota's uit Griekenland
Standaard Boekhandel
Brussel - Antwerpen - Leuven
1930
soft cover
omslag licht verkleurd,
geïll. met 31 zw/w foto's
69 blz.
 
€ 6,-
vsg15 Gijsen, Marnix De man van overmorgen. A.A.M. Stols uitgever
's Gravenhage
1ste druk 1949
gebonden met stofwikkel
in zeer goede staat
199 blz.
 
€ 8,-
vsg16 Gijsen, Marnix Klaaglied om Agnes. A.A.M. Stols uitgever
's Gravenhage
1ste druk 1951
 
gebonden met stofwikkel
stofwikkel licht beschadigd aan de randen, en roestplekken op enkele bladzijden
185 blz.
 
€ 8,-
vsg17 Gijsen, Marnix De vleespotten van Egypte. A.A.M. Stols uitgever
's Gravenhage
1ste druk 1952
 
gebonden met stofwikkel
in zeer goede staat
267 blz.
€ 8,-
vsg18 Gijsen, Marnix De oudste zoon. A.A.M. Stols uitgever
's Gravenhage
1ste druk 1955
 
gebonden met stofwikkel
in zeer goede staat
183 blz.
€ 6,-
vsg19 Gijsen, Marnix Er gebeurt nooit iets. A.A.M. Stols uitgever
's Gravenhage
1ste druk 1956
 
gebonden met licht verkleurde stofwikkel
in zeer goede staat
162 blz.
 
€ 6,-
vsg20 Gijsen, Marnix Lucinda en de lotospeler. A.A.M. Stols uitgever
's Gravenhage
1ste druk 1959
gebonden met stofwikkel
in zeer goede staat
bladzijden zijn wat verkleurd
192 blz.
 
€ 6,-
vsg21 Gijsen, Marnix De diaspora.
novellen
met tekeningen van Maria Segers
 
A.A.M. Stols/ J.-P. Barth
's Gravenhage
1ste druk 1961
gebonden met stofwikkel
in zeer goede staat
223 blz.
€ 6,-
vsg22 Gijsen, Marnix Mijn vriend, de moordenaar.
novellen
met tekeningen van Maria Segers
 
A.A.M. Stols uitgever
's Gravenhage
1ste druk geen vermelding jaartal
gebonden met stofwikkel
ex-librisplaatje geplakt op titelpagina,
verder in goede staat
236 blz.
 
€ 6,-
vsg23 Gijsen, Marnix Scripta manent J.M. Meulenhoff/ Nijgh & Van Ditmar 
Amsterdam - `s-Gravenhage - Rotterdam
1ste druk 1965
 
gebonden met stofomslag
in zeer goede staat
351 blz.
 
€ 8,-
vsg03 Gijsen, Marnix Allengs, gelijk de spin.
Jeugdherinneringen.
Een achttal gebeurtenissen die zich afspelen tussen zijn twaalfde en zeventiende jaar in zijn geliefde Vlaanderen.
 
Nijgh & Van Ditmar -
`s-Gravenhage
5de druk 1984
paperback
in goede staat
124 blz.
€ 5,-
vsg04 Gijsen, Marnix Harmageddon.
Een kroniek van recente jaren.
Meulenhoff - Amsterdam
2de druk 1966
paperback
in goede staat
160 blz.
 
€ 5,-
vsg05 Gijsen, Marnix Helena op Ithaka.
Een opera zonder muziek
in drie bedrijven
Diogenes - Antwerpen
1ste druk 1968
paperback
in goede staat
110 blz.
 
€ 6,-
vsg14 Gijsen, Marnix De afvallige. Nijgh & Van Ditmar -
`s-Gravenhage - Rotterdam
1ste druk 1971
gebonden met stofomslag
in zeer goede staat
123 blz.
 
€ 6,-
vsg06 Gijsen, Marnix Weer thuis.
Bedenkingen bij de dingen van onze dagen 1968-1972
Paris - Manteau
Amsterdam - Brussel
2de druk 1973
paperback
naam op schutblad
in goede staat
176 blz.
 
€ 4,-
vsg24 Gijsen, Marnix De grote god pan.
Verhalen.
Nijgh & Van Ditmar -
`s-Gravenhage - Rotterdam
1ste druk 1973
 
gebonden met stofomslag
in zeer goede staat
128 blz.
€ 6,-
vsg07 Gijsen, Marnix De kroeg van groot verdriet. Meulenhoff - Amsterdam
1ste druk 1974
paperback
in goede staat
134 blz.
 
€ 4,-
vsg08 Gijsen, Marnix Uit het Brussels getto.
berichten 1975-1977
Manteau
Brussel - Den Haag
1ste druk 1978
paperback
in zeer goede staat
180 blz.
 
€ 6,-
vsg13 Gijsen, Marnix Jacqueline en ik.
Met illustraties van Marcel Mayer
Mercatorfonds, Antwerpen 1970.
Het betreft nummer 2471
van de 5000
gebonden, met bijbehorend foedraal.
afm 26 x 34 cm
zeer goed
204 blz.
 
€ 15,-
vsg10 Gitsberg, R.C. Mist en rode bladerval. Davidsfonds - Leuven
Romanreeks nr. 634
1981
paperback
in goede staat
211 blz.
 
€ 4,-
vsg11 Gronon, Rose De ballade van doña Maria de Alava. De Clauwaert - Leuven
2de druk 1973
gebonden
in goede staat
213 blz.
 
€ 4,-
vsg12 Gronon, Rose Omnibus.
De Heks, Ik zal leven, Iokasta
Davidsfonds - Leuven
Romanreeks nr. 636
1982
gebonden
stofomslag wat beschadigd, verder in redelijke staat.
514 blz.
€ 5,-
Top        
H        
vsh01 Hans, A. Hendrik Conscience.
Het leven van Hendrik Conscience aan het volk verteld
L. Opdebeek - Antwerpen
2de druk 1934
soft cover
omslag en bladeren verkleurd
128 blz.
 
€ 6,-
vsh02 Hans, A. De Vlaamse boskerel.
volksroman bewerkt door
Jan Marchau
Helios - Antwerpen
1e druk 1982.
paperback
in goede staat
208 blz.
 
€ 4,-
vsh03 Hensen, Herwig Het woord vrijheid
De rebel gods
Morgen kan het te laat zijn
Drie toneelstukken in 1 band
Meulenhoff - Amsterdam
Diogenes. P.V.B.A. Neirinck - Antwerpen
1ste druk 1963 .
gebonden
stofomslag beschadigd
verder in goede staat
300 blz.
€ 6,-
Top        
I        
Top        
J        
vsj01 Jonckheere, Karel De kolibri fluistert.
Indiaanse sprookjes.
houtsneden van Luc de Jaegher
Wereldbibliotheek-Vereniging
1ste druk 1951
geb. soft cover 
in goede staat
48 blz.
 
€ 3,-
Top        
K        
vsk01 Kuypers, J. Heer van Lembeke, rijd aan!
Ridderroman
De Sikkel - Antwerpen
2de druk 1943
soft cover
papieren kaft met flappen, wel wat verkleurd en licht beschadigd.
Verder in goede staat.
167 blz.
€ 6,-
Top        
L        
vsl01 Lauwens, Willy De vuile angst. 'Nijgh & Van Ditmar
 's-Gravenhage 
1ste druk 1971
Paperback
kaft wat verkleurd
verder in goede staat
117 blz.
 
€ 4,-
vsl02 Lebeau, Paul De zondenbok. Standaard-Boekhandel Antwerpen - Brussel - Gent -Leuven
1ste druk 1947
gebonden,
randen beschadigd
in minder goede staat
318 blz.
 
€ 4,-
vsl03 Lebeau, Paul Xanthippe. Boekengilde
De Clauwaert - Leuven
caleidoscoop der Nederlandse letteren.
6de druk 1964
 
gebonden met kartonnen kaft, die wat verkleurd is.
verder in goede staat
144 blz.
€ 4,-
vsl06 Lebeau, Paul Het Thomaskruis
en andere verhalen.
Boekengilde
De Clauwaert - Leuven
1979
gebonden ZONDER stofomslag, met vochtplekje op voorkant
159 blz.
 
€ 3,-
vsl04 Leeman, Cor Ria De grote heer.
een negro spiritual
Davidsfonds - Leuven  Gulden reeks nr 468
1ste druk 1959
soft cover
rug verkleurd
verder in redelijke staat.
278 blz.
 
€ 4,-
vsl05 Leeman, Cor Ria Pannenhoeve. Standaard Uitgeverij
Antwerpen - Amsterdam
1ste druk 1980 
Paperback
in goede staat
175 blz.
€ 4,-
Top        

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z