Vertaalde literatuur voor 1960

Onderstaande lijst geeft u een overzicht van de boeken die in de winkel aanwezig zijn.

Indien er iets van uw gading bij zit, kan u altijd contact met mij opnemen.
De prijzen zijn exclusief verzendkosten en
eventuele overschrijvingskosten zijn voor rekening van de klant!

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z

auteur titel uitgever bijzonderheden prijs
A        
vla01 Alcott, Louisa May
        (1832-1888)
Fatale liefdesjacht.
Geschreven in 1866, maar nu, meer dan honderd jaar later, komt het boek eindelijk onder het stof vandaan.
 
Uitgeverij De Arbeiderspers
Amsterdam / Antwerpen
1995
paperback,
in goede staat
230 blz.
 
€ 5,-
vla06 Alejchem, Sjolom
        (1859-1916)
Het leven een roman.
autobiografie
Uitgeverij Vassallucci
Amsterdam
Jiddische Bibliotheek 4
vertaald door: Willy Brill
1999
 
gebonden, met stofomslag
in prima staat
€ 8,-
vla02 Alfau, Felipe Chromo's
Geschreven in de jaren veertig, maar nog niet eerder uitgegeven, vermoedelijk omdat het zijn tijd ver vooruit was.
 
Uitgeverij Bert Bakker
Amsterdam
1ste druk 1991
paperback,
in goede staat
357 blz.
€ 6,-
vla03 Andrzejewski, Jerzy Daar komt hij, springend over de bergen. Van Loghum Slaterus, Arnhem,
1965
 
gebonden met stofomslag, die licht beschadigd is en op de rug wat verkleurd is.
Verder in zeer goede staat
207 blz.
 
€ 6,-
vla05 Ayesta, Julian
        (1919-1996)
Helena of de zee in de zomer. Uitgeverij Podium
Amsterdam
2006
gebonden met stofomslag, als nieuw.
106 blz.
€ 6,-
Top        
B        
vlb01 Beecher-Stowe, Harriet De negerhut van oom Tom.
een verhaal uit het slavenleven in Noord-Amerika
Van Goor Jeugdboeken
Amsterdam / Brussel
38ste druk 1975
nieuwe bewerking van
Jos. Wayboer
 
paperback,
minder goed
360 blz.
€ 4,-
vlb02 Beecher-Stowe, Harriet De hut van oom Tom.
of Het leven onder de slaven.
Athenaeum - Polak & Van Gennep - Amsterdam
2005
vertaald door Trisnati Noto Soeroto
 
gebonden
als nieuw
519 blz.
€ 8,-
vlb03 Bellow, Saul Wachttijd.
Dagboek van een jongeman die wacht op zijn mobilisatiepapieren.
Chicago 1942
 
Uitgeverij Goossens BV
Rijswijk
1993
paperback,
in goede staat
170 blz.
€ 4,-
vlb05 Blixen, Karen Een lied van Afrika.
Out of Africa
Verfilmd door Sydney Pollack, met Meryl Streep
en Robert Redford in de hoofdrollen.
 
Nijgh & Van Ditmar
4de druk 1985
 
paperback,
in redelijke staat.
334 blz.
€ 4,-
vlb07 Böll, Heinrich Biljarten om half tien. Elsevier
Amsterdam / Brussel
7de druk 1967
 
paperback,
beetje verkleurd, verder in goede staat.
261 blz.
 
€ 4,-
vlb11 Böll, Heinrich Vrouwen voor rivierlandschap.
Roman in dialogen en zelfgesprekken.
 
Manteau - Amsterdam
Vertaling: Gerda Pancras
1986
 
gebonden, stofomslag beetje beschadigd,
verder in goede staat
224 blz.
 
€ 5,-
vlb08 Bourgeade, Pierre Het verhaal dat niemand gelooft. Uitgeverij De Sfinx
Huizen
1ste druk 1980
gebonden met stofomslag,
stofomslag beetje beschadigd aan de randen.
verder goed
111 blz.
 
€ 4,-
vlb09 Brjoesov, Valeri De vuurengel
historische roman, die zich afspeelt in het Duitsland van de zestiende eeuw.
Wereldbibliotheek, Amsterdam
1990
paperback met flappen,
in goede staat,
356 blz.
 
€ 6,-
Top        
C        
vlc01 Chagall, Bella Brandende kaarsen
Herinneringen aan de verdwenen joodse wereld.
Met tekeningen van Marc Chagall
 
Meulenhoff Amsterdam
3de druk 1984
paperback,
in goede staat
366 blz.
 
€ 5,-
vlc02 Charriere, Henri Papillon Meulenhoff Amsterdam
21ste druk 1981
 
paperback,
in zeer goede staat
508 blz.
 
€ 6,-
vlc03 Charriere, Henri Banco
het vervolg op Papillon
 
Meulenhoff Amsterdam
6e druk 1976
 
paperback,
in zeer goede staat
427 blz.
 
€ 6,-
vlc04 Chopin, Kate
  
De ontnuchtering.
Problemen van een jonge vrouw, die buiten huwelijk en moederschap om, hunkert naar zuivere lichamelijke liefde.
 
Uitgeverij Contact
Amsterdam - Antwerpen
Vertaling: Geertje Lammers
4de druk 2004
 
gebonden met stofomslag,
in zeer goede staat
157 blz.
€ 6,-
vlc07 Coloane, Franscisco Kaap Hoorn Uitgeverij Atlas
Amsterdam - Antwerpen
Vertaling: Jelle Noorman
1996
paperback, in zeer goede staat
189 blz.
€ 5,-
Top        
D        
vld01 De Beauvoir, Simone De tweede sekse
2 Geleefde werkelijkheid.
Erven J. Bijleveld - Utrecht
1968
 
paperback, kaft verkleurd op de rug. Minder goed
519 blz.
 
€ 4,-
vld08 Du Maurier, Daphne Jamaica Inn Van Holkema & Warendorf,
Unieboek bv - Bussum
vertaling: Hansje Hardenberg
1978
gebonden met stofomslag
in goede staat
291 blz.
€ 6,-
Top        
E        
Top        
F        
vlf01 Feuchtwanger, Lion Süss de Jood
eerder verschenen onder de titel: Macht
Em. Querido's Uitgeverij
Amsterdam
vertaling: Victor E. van Vriesland
4de druk 1950
 
gebonden, zonder stofomslag,
in goede staat
442 blz.
€ 4,-
vlf02 Forster, E.M. Overtocht naar India Athenaeum - Polak & Van Gennep - Amsterdam
vertaling: Anneke Brassinga
1985
 
paperback, in zeer goede staat
345 blz.
€ 6,-
vlf03 Forster, E.M. De obelisk en andere verhalen. Veen, uitgevers -
Utrecht / Antwerpen
vertaling: Bas Heijne
1988
 
paperback, in zeer goede staat
152 blz.
€ 4,-
vlf04 Frank, Bruno Het paspoort Uitgeverij Allert de Lange Amsterdam
vertaling: Huib van Krimpen
1981
paperback in zeer goede staat
226 blz.
€ 6,-
Top        
G        
vlg01 Gallico, Paul Het kleine wonder
illustraties van Edgar Norfield
Wereldbibliotheek-Vereniging
vertaling: C.E. van der Werff
1ste druk 1951
 
ingenaaid, softcover omslag met flappen,
in goede staat, 48blz.
€ 3,-
vlg02 Gallico, Paul Onsterfelijke dwaasheid
De jacht op fortuin.
Wereldbibliotheek,
Amsterdam - Antwerpen
vertaling: Per Olafson
1ste druk 1955
 
gebonden in bruin linnen
harde kaft met goud opdruk, geen stofomslag
in goede staat
205 blz.
 
€ 5,-
vlg03 Gallico, Paul Ludmilla
een legende uit Liechtenstein
Wereldbibliotheek,
Amsterdam - Antwerpen
vertaling: M.G. Binnendijk-Paauw
1ste druk 1956
 
gebonden, kartonnen gele kaft met illustratie
kaft beetje verkleurd
62 blz.
€ 3,-
vlg04 Gallico, Paul De laatste trip van de Poseidon Wereldbibliotheek NV
Amsterdam - Antwerpen
vertaling: T. Stam
2de druk 1969
 
paperback, beetje verkleurd, verder in goede staat, naam geschreven op titelpagina
286 blz.
 
€ 4,-
vlg05 Gallico, Paul Rivièra kwartet Wereldbibliotheek NV
Amsterdam - Antwerpen
vertaling: C. H. Schaap
1972
 
paperback, beetje verkleurd, verder in goede staat,
178 blz.
€ 4,-
vlg06 Gallico, Paul Na de ondergang van de Poseidon Wereldbibliotheek,
Amsterdam
vertaling: Annemarie Houwink ten Cate
1979
 
paperback, in zeer goede staat
268 blz.
€ 6,-
vlg07 Ganter, Chr. E. Alfred Nobel
Onrust om dynamiet
door onrust gekweld omdat hij begreep dat uit zijn vindingen naast veel zegen ook veel onheil zou kunnen voortkomen
 
Uitgeverij De Toorts, Haarlem
vertaling: Hans van Assumburg
1ste druk, niet gedateerd
 
gebonden met stofomslag,
in goede staat
178 blz.
€ 5,-
vlg09 Greene, Graham De komedianten. Uitgeverij Contact
Amsterdam
vertaling: Jean A.Schalekamp.
6de druk 1972
 
paperback, in redelijk goede staat
320 blz.
 
€ 4,-
vlg10 Greene, Graham Reizen met mijn tante. Uitgeverij Contact
Amsterdam
vertaling: H.W.J. Schaap
3de druk 1971
paperback, in goede staat
288 blz.
€ 5,-
Top        
H        
vlh01 Heine, Heinrich Het boek le Grand Uitgeverij Contact
Amsterdam
vertaling: Koos Schuur
2de druk 1973
 
paperback, in goede staat
naam op titelpagina
95 blz.
€ 3,-
vlh02 Hugo, Victor Les Misérables
Een aangrijpende bewerking van Hugo's monumentale meesterwerk.
A.W. Bruna Uitgevers B.V
Utrecht
vertaling: Manuel Serdav
1991
paperback, in zeer goede staat.
320 blz.
€ 7,50
Top        
I        
Top        
J        
Top        
K        
vlk05 Kazantzakis, Niko Christus wordt weer gekruisigd Uitgeverij De Fontein
Utrecht
voor België:
Uitgeverij Westland
Merksem
vertaling: André Noorbeek
17de druk zonder jaartal
 
Net gebonden boek met halfharde kaft
327 pag.
€ 5,-
vlk01 Kesten, Hermann Tweelingen Triton Pers, Amsterdam
vertaling: Pieter Grashoff
1ste druk 1969
 
paperback, beetje verkleurd, verder in goede staat 319 blz. € 5,-
vlk02 Keun, Irmgard Gilgi, een van ons
Reëel en boeiend portret van een jonge vrouw die vanuit een kleinburgerlijk milieu de eerste stappen zet naar een 'eigen' leven en die heen en weer geslingerd wordt tussen verbazing en ontzetting, rebellie en onderwerping.
 
Uitgeverij Agathon, Bussum
vertaling: Frédérique van der Velde
1982
paperback, met leesvouwen rug
188 blz.
€ 4,-
vlk03 Koestler, Arthur Nacht in de middag. Socialistiese Uitgeverij Amsterdam
vertaling: Koos Schuur
1979
 
paperback, in redelijk goede staat
222 blz.
€ 4,-
vlk04 Koestler, Arthur De menselijke tweespalt.
over evolutie, creativiteit en pathologie van de menselijke geest
Van Gorcum & Comp B.V. //
De Nederlandsche Boekhandel,
Assen // Antwerpen
vertaling: Dick Bergsma.
1981
paperback, beetje verkleurd, verder in goede staat, 248 blz. € 5,-
Top        
L        
vll01 Lagerkvist, Pär Barabbas Uitgeverij Agathon, Bussum
vertaling: Greta Baars-Jelgersma en Rolv Ravn
1981
 
paperback, in goede staat, 160 blz. € 4,-
vll04 Lewis, Wyndham Tarr Meulenhoff Amsterdam
vertaling: Frans Kellendonk
1986
paperback, in zeer goede staat
379 blz.
€ 6,-
Top        
M        
vlm04 Mason, A.E.W. De vier veren.
Op briljante wijze wordt beschreven welk een rampzalig effect bekrompen sociale tradities kunnen hebben op een gevoelig individu.
 
Uitgeverij Agathon, Bussum
vertaling: Peter Bergsma
1982
 
paperback, bladzijden beetje verkleurd, verder in goede staat, 318 blz. € 4,-
vlm05 Mikeleitis, Edith De engel voor de deur. Uitgeverij Hilarion, Nijmegen
vertaling:
F. van Oldenburg Ermke
1983
gebonden in witlinnen met illustratie op omslag
de witlinnen kaft is wat vuil verder in goede staat
484 blz.
 
€ 4,-
vlm07 Miller, Henry De kreeftskeerkring. Uitgeverij De Bezige Bij, Amsterdam,
vertaling: John Vandenbergh
6de druk 1977
 
paperback, met linnen kaft
prima exemplaar!
285 blz.
€ 8,-
vlm06 Miller, Henry De kreeftskeerkring. Uitgeverij De Bezige Bij, Amsterdam,
vertaling: John Vandenbergh
7de druk 1980
 
paperback, met linnen kaft, die nogal rafelig is aan de randen, minder goed exemplaar
285 blz.
€ 4,-
Top        
N        
vln02 Nabokov, Vladimir Het ware leven van Sebastian Knight. Uitgeverij De Boekerij
Baarn
Vertaling: D.P. Peet
1969
 
paperback, in goede staat
179 blz.
€ 5,-
vln01 Nin, Anais Lieve vogeltjes.
erotische verhalen.
Uitgeverij Bert Bakker
Amsterdam
vertaling: Aris J. van Braam
1979
 
paperback, in goede staat
143 blz.
€ 4,-
Top        
O        
vlo01 O'Hara, John Afspraak in Samarra
 
Uitgeverij Contact, Amsterdam / Antwerpen
vertaling: Ruth Visser
2002
paperback, in zeer goede staat
239 blz.
€ 6,-
Top        
P        
vlp01 Pachman, Ludek Nu kan ik spreken
Van Benes tot Dubcek
Over schaken en communisme
Uitgeverij het Wereldvenster /
Standaard Uitgeverij,
Baarn // Antwerpen
vertaling: J. ten Have
1ste druk 1975
 
paperback met linnen kaft
leesvouwen rug
verder in goede staat
397 blz.
€ 6,-
vlp09 Pasternak, Boris Dokter Zjivago Uitgeverij A.W. Bruna & zoon
Utrecht - Antwerpen
Grote Beren 1
38ste druk 1974
 
paperback
kaft vergeeld en aan randen licht beschadigd, verder in goede staat
600 blz.
 
€ 5,-
vlp03 Pinilla, Ramiro Als blinde mieren Desclée De Brouwer,
Brugge - Utrecht
vertaling:
Frans van Oldenburg Ermke
1964
 
paperback, beetje verkleurd verder redelijk
219 blz.
€ 3,-
vlp04 Powell, Anthony Een dans op de muziek des tijds
Een kwestie van opvoeding
Agathon, Houten
vertaling: J. Verheydt.
1987
 
paperback, bladzijden verkleurd
227 blz.
€ 4,-
vlp05 Powell, Anthony Een dans op de muziek des tijds
Een kopersmarkt
Agathon, Houten
vertaling: J. Verheydt.
1987
 
paperback, bladzijden verkleurd
269 blz
€ 4,-
vlp06 Powell, Anthony Een dans op de muziek des tijds
De wisselhandel
Agathon, Houten
vertaling: J. Verheydt.
1988
 
paperback, bladzijden verkleurd
216 blz
€ 4,-
vlp07 Powell, Anthony Een dans op de muziek des tijds.
Bij Lady Molly
Agathon, Houten
vertaling: J. Verheydt.
1988
paperback, bladzijden verkleurd
240 blz
€ 4,-
Top        
Q        
         
Top        
R        
vlr01 Rodenbach, Georges De beiaardier
 
Uitgeverij Houtekiet
Antwerpen/ Amsterdam
vertaling: Jan H.Mysjkin
2003
gebonden, in prima staat
302 blz.
€ 8,-
Top        
S        
vls08 Singer, I.J. Van een wereld die voorbij is.
 
Uitgeverij BZZTOH
's Gravenhage
vertaling: Peter Sollet
1989
 
paperback,
in zeer goede staat
192 blz.
€ 7,50
vls09 Sitwell, Edith Vreemde portretten
Een levendig panopticum van prettig gestoorde Engelsen.
Uitgeverij Bert Bakker
Amsterdam
vertaling: Christien Jonkheer
1990
 
paperback,
in zeer goede staat
273 blz.
€ 7,50
vls15 Solzjenitsyn De kamphoer en de simpele ziel.
Een toneelspel in vier bedrijven.
Uitgeverij De Boekerij
Baarn
vertaling: Mons Weijers
4de druk 1969
 
paperback,
in zeer goede staat
168 blz.
€ 6,-
vls18 Solzjenitsyn Kankerpaviljoen 2
Met een voorwoord van Heinrich Böll
Uitgeverij De Boekerij
Baarn
9de druk
paperback,
rug iets minder
verder goed
229 blz.
€ 5,-
Top        
T        
         
Top        
U        
Top        
V        
         
Top        
W        
Top        
X        
Top        
Y        
Top        
Z        
Top        

 

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z